1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. ÇOCUKLAR ÇEVRE GÜNÜ’NDE BULUŞTU

ÇOCUKLAR ÇEVRE GÜNÜ’NDE BULUŞTU

ÇOCUKLAR ÇEVRE GÜNÜ’NDE BULUŞTU

ASKİ TİYATRO KULÜBÜ, BEŞEVLER KAMPÜSÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE, ‘YAŞASIN MEDUSA KARDEŞLİĞİ’ OYUNUNU ÇOCUKLAR İÇİN SAHNELEDİ.

Birçok okuldan katılımın sağlandığı etkinlikte, çocuklar yılın yorgunluğunu kendileri için hazırlanan ilginç ve eğlenceli etkinliklere katılarak çıkardı. Başkentli çocuklar, çevre bilincinin önemine vurgu yapılan etkinlikte hem eğlendi hem de çevre kirliliği ile mücadeleye ilişkin bilgileri öğrenme fırsatı buldu. Çocuklara küçük yaşlardan itibaren çevre bilicini aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programda; ASKİ Standı başta olmak üzere Gökbilim Okulu, Yaşam Bilimleri, Böcek Şenlik Okulu, Dünyamızı Kim Sarıyor, Diş Sağlığı Bilgilendirme gibi stantlarda çocuklar keşif ve gözlem yapma imkânı da buldu. Üniversitelerin tanıtımları ve sportif etkinliklerle devam eden etkinlikte birbirinden ilginç yarışmalar düzenlenirken, Kampçılık ve Çevre Sergisi’ne minikler yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/cocuklar-cevre-gununde-bulustu-41235989

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap