1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Dönüşümden kalan moloz temizleniyor

Dönüşümden kalan moloz temizleniyor

Dönüşümden kalan moloz temizleniyor

Altındağ Belediyesi, eski adıyla Çinçin, yeni adıyla Gültepe Mahallesi’nde çevre kirliliği oluşturan molozları temizlemek için çalışma başlattı.

Kentsel dönüşüm amacıyla yıkılan gecekondulardan kalan molozlar, 20 kamyon, 4 kepçe ve 30 kişiden oluşan ekip tarafından yürütülen çalışmalarla temizleniyor. Ekiplerin çalışmasını yerinde inceleyen Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, “Amacımız vatandaşların daha sağlıklı bir çevrede yaşamaları. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek ve Altındağ’ı daha güzel bir hale getireceğiz. Önder Mahallesi’nde başlattığımız moloz ve atık temizliği Anafartalar ile devam etmişti. Şimdi sıra Gültepe Mahalle’mize geldi. İnşallah Altındağ’ın her mahallesini tertemiz yaparak moloz ve atıklardan arındıracağız. Moloz ve yıkıntıların temizlenmesi ile Altındağ’ın en büyük problemlerinden biri çözüme kavuşmuş oluyor” dedi.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/donusumden-kalan-moloz-temizleniyor-41237492

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap