1. Ana Sayfa
  2. Sürdürülebilirlik
  3. ‘Hızlı Giriş’ yaptırdı küresel başarı geldi

‘Hızlı Giriş’ yaptırdı küresel başarı geldi

‘Hızlı Giriş’ yaptırdı küresel başarı geldi

‘Hızlı Giriş’ yaptırdı küresel başarı geldi

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dijital dünyamız genişledikçe güvenli ve sorunsuz oturum açma ihtiyacının arttığını belirterek, “Telekom operatörleri, sosyal ağ tabanlı modelin eksiklikleri daha belirgin hale geldikçe, dijital dünya vatandaşlarına doğrulanabilir ve güvenli bir oturum açma sağlayabilecek benzersiz bir pozisyona sahip oldular” dedi.

‘Liderlik ediyor’

Terzioğlu, Hızlı Giriş ile kurumsal iş ortaklarına temel kimlik doğrulama hizmeti sunarken, son kullanıcılar için oturum açma deneyimini sorunsuz ve güvenli hale getirdiklerine işaret ederek, “Ülkemizi GSMA’in ticari sürdürülebilirlik kriterlerine ilk ulaşan ülke haline getiren bu önemli fırsata, Türkiye’deki ekosistemin ve kullanıcıların böylesine hızlı bir şekilde yanıt vermelerini görmek bize büyük gurur veriyor. Bu uygulama mağazalarında çok sayıda  uygulama ve hizmete sahip olmamızla mümkün oldu” diye konuştu.

GSMA Teknoloji Birimi Yöneticisi Alex Sinclair de, “Mobil operatörler dijital kimlik alanında önemli bir rol üstleniyor, kullanıcılara kendi verileri üzerinde kontrol sağlıyor ve tüketicilerin, işletmelerin ve devletlerin çevrimiçi, özel ve  güvenilir bir ortamda çevrimiçi hizmetlere erişebilmelerini sağlıyor. Turkcell, sürdürülebilir bir ticari hizmet sunan ilk şirket olma yolunda liderlik ediyor ve büyüme hızını belirliyor.İleride müşterilerine benzeri hizmetleri sunan diğer mobil şebeke operatörlerini görmeyi umut ediyoruz” dedi.

Kaynak :http://www.milliyet.com.tr/hizli-giris-yaptirdi-kuresel-ekonomi-2697158/

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap