1. Ana Sayfa
  2. Sürdürülebilirlik
  3. Kartal’da “7’Den 70’E Atığını Getir, Kitabını Götür Götür” Kampanyası

Kartal’da “7’Den 70’E Atığını Getir, Kitabını Götür Götür” Kampanyası

Kartal’da “7’Den 70’E Atığını Getir, Kitabını Götür Götür” Kampanyası

Kartal’da “7’Den 70’E Atığını Getir, Kitabını Götür Götür” Kampanyası

İSTANBUL (AA) – Kartal Belediyesi’nin başlattığı “7’den 70’e Atığını Getir, Kitabını Götür” kampanyasına destek giderek büyüyor. Kartallıların yoğun katılım gösterdiği kampanyaya firmalardan da destek yağıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre son olarak, doğal yasamın ve sporun hayatı değiştirme gücüne inanan ve bunun var olabilmesi için daha fazla alana ihtiyaç var diyerek Adidas Green Team adını verdikleri gönüllü bir sürdürülebilirlik ekibi kuran Adidas Genel Merkezi, daha temiz bir dünya için Kartal Belediyesi’nin “7’den 70’e Atığını Getir, Kitabını Götür” kampanyasına destek oldu.

Ekip, 5 aylık bir sürede 603 kitap temin ederek Kartal Belediyesi’nin “7’den 70’e Atığını Getir, Kitabını Götür” kitaplığına teslim etti.

2013 yılı Kasım ayında kitap ve oyuncak kumbaralarının yerleştirilmesi ile başlayan proje, “7’den 70’e Atığını Getir, Kitabını Götür” adıyla halen devam etmektedir. Proje kapsamında 3 yıl boyunca toplam 25 bin 907 kitap, 10 bin 364 oyuncak toplanarak geri dönüşüm atıkları karşılığında vatandaşlar ile takas edilmiştir.

Bu sayede tonlarca geri dönüşüm atığı, diğer atıklardan ayrı şekilde geri dönüşüm sistemine kazandırılmış ve her yaştan vatandaşların çevre bilincinin gelişmesine ciddi derecede katkı sağlanmıştır.Projenin başlangıcından itibaren Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan okullardan kitap ihtiyaç talepleri gelmeye başlamıştır. Bingöl, Kocaeli, Mersin, Bolu, Çanakkale, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Kilis, Amasya, Batman, Erzurum ve Antalya ve birçok ilde olmak üzere toplam 54 okula 25 bin 907 adet okuma kitabı gönderilmiştir.

Kaynak :http://www.milliyet.com.tr/kartal-da-7-den-70-e-atigini-getir-kitabini–yerelhaber-2889513/

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap