1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Miniklerden geri dönüşüm defilesi

Miniklerden geri dönüşüm defilesi

Miniklerden geri dönüşüm defilesi

Mardin’de anaokulu öğrencileri geri dönüşüme dikkat çekmek için örnek bir uygulama yaptı. Öğrenciler, velileri tarafından tasarlanan kostümleri giyerek defile düzenledi. 

Anaokulu öğrencileri geri dönüşüme dikkat çekmek için defile düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde desteklenen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sıfır AtıkProjesi kapsamında Türkiye’de bir çok uygulama başlatıldı. Bu kapsamda Mardin’in Artuklu ilçesinde bulunan bir anaokulunda eğitim gören öğrenciler de geri dönüşüme dikkat çekmek için bir etkinlik yaptı. Minik öğrenciler, ailelerinin çeşitli materyallerden tasarladığı kıyafetleri giydi. Öğrenciler yaptıkları defileyle kıyafetlerini sergiledi.

Okul müdürü Mustafa Özçelik ve okul öncesi öğretmeni Yeşim Ülker, öğrencilerinin güzel bir örnek sergilediklerini söyledi.

 

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/u7337956/public_html/wp-content/themes/geoit/comments.php on line 24