1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Pipet ve karton bardak kullanmayın!

Pipet ve karton bardak kullanmayın!

Pipet ve karton bardak kullanmayın!

Poşetler yılbaşından bu yana para karşılığı satılıyor. Kullanımı şimdiden azaldı. Ancak Çöpüne Sahip Çık Vakfı, “Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız tek ürün sadece poşet değil” diyor ve uyarıyor. Plastik çatal-bıçak ve pipet gibi kısa süreli kullanılan ürünleri de hayatınızdan çıkartın. CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa ve kameraman Serdar Çetin’in haberi.

Doğanın en büyük düşmanlarından birisi olan plastik poşetler bu yılbaşı itibariyle para karşılığı satılmaya başlandı. Bu uygulama ile poşet tüketimi azaldı ama bu yetmez. Temiz bir dünya için günlük hayatta tükettiğimiz birçok ürüne dikkat etmemiz gerekiyor.

Çöpüne Sahip Çık Vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge, “Çok kısa süre ile kullandığımız şeylerden uzak duralım plastik çatal-bıçaklar olabilir, kağıt ya da plastik bardaklar olabilir. Kağıt ya da plastik pipetler olabilir. Kısa süreli kullandığımız şeylerden eğer bir alternatif varsa uzak durucaz. Kendi bardağamızı kullanacağız cam bardağımızı ya da porselen bardağımızı kullanacağız pipete ihtiyacımız yok pipet kullanmadan içeceğiz.” önerisinde bulundu.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/video/turkiye/pipet-ve-karton-bardak-kullanmayin

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap