1. Ana Sayfa
  2. Etklinlikler
  3. SDSN Türkiye Endeks ve Göstergeler Raporu Lansmanından

SDSN Türkiye Endeks ve Göstergeler Raporu Lansmanından

SDSN Türkiye Endeks ve Göstergeler Raporu Lansmanından

SDSN Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 2019 Endeks ve Göstergeler Raporu Lansmanı ve Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Performansı Konferansı Boğaziçi Universitesi’nde yapıldı.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Türkiye Ağı (UN SDSN Türkiye), Boğaziçi Universitesi ve Columbia Global Centers İstanbul iş birliğiyle düzenlenen “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 2019 Endeks ve Göstergeler Raporu Lansmanı ve Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Performansı Konferansı”, 1 Kasım 2019 Cuma günü, Boğaziçi Universitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletler tarafından 2015 yılında ilan edilen 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı ve alt hedeflerinde ülkelerin gelişimlerini takip etmek üzere UN SDSN ve Bertelsmann Stiftung tarafından 2016’dan beri her yıl düzenli olarak hazırlanan ve bu yıl dördüncüsü yayınlanan “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları 2019 Endeks ve Göstergeler Raporu”nun tanıtıldığı toplantıda, UN SDSN Global Direktörü Prof. Dr. Jeffrey D. Sachs genel bir değerlendirme yaptı. Prof. Sachs, 17 Amaç başlığında ülke performansını değerlendirdiği Türkiye’nin, sürdürülebilir kalkınma amaçlarını gerçekleştirmesine yönelik önerilerini paylaştı.

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/u7337956/public_html/wp-content/themes/geoit/comments.php on line 24