1. Ana Sayfa
  2. Sürdürülebilirlik
  3. ‘Start-up dostu’ ödülü

‘Start-up dostu’ ödülü

‘Start-up dostu’ ödülü

‘Start-up dostu’ ödülü

Corporate & Startup Day kapsamında şirketler, ‘Startup 100’ ve ‘Start-up Dostu Şirketler’ olmak üzere iki kategoride ödüllendirildi. ‘Start-up Dostu Şirket’ ödülüne layık görülen Allianz Türkiye, start-up’ların oylarıyla belirlenen start-up dostu ilk 10 şirket arasında 8. sırada yer aldı. Corporate & Startup Day kapsamında start-up’lar şirketleri, bu alana yapılan yatırımların yanısıra iş birliklerinin kalıcılığı, mentorluk ve danışmanlık konularında verilen desteğin kalitesi ve hızlandırıcı program imkânları açısından değerlendirdi.

Yenilikçi modelleri

Allianz Türkiye adına ödülü alan CEO Aylin Somersan Coqui, “Oluşturduğumuz sürdürülebilirlik stratejimizin bir ayağı önleyici çözümler, bir ayağı ise girişimcilik ve inovasyona odaklanmak üzerine kurulu. Start-up’lardan yeni nesil iş modellerini, farklı çalışma disiplinlerini öğreniyoruz. Sigortacılık, geniş faaliyet alanı sayesinde de birçok yeni nesil iş modeli potansiyelini içinde bulunduran bir sektör. Start-up’lar için sigorta teknolojileri alanında çok büyük fırsatlar var” dedi.

 

Kaynak :http://www.milliyet.com.tr/start-up-dostu-odulu-ekonomi-2695711/

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap