İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Geri Dönüşüm
  3. Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

10 ülkeden 30 gönüllü geri dönüşüm, yemek atıkları ve plastik kullanımının azaltması için Bodrum’da 17 gün boyunca eğitim aldı. Eğitimini tamamlayan gençler, arkalarında doğa harikası Cennet Koyu’ndaki doğal malzemelerden yaptıkları dev koza, petek, suyun içinde rakam gibi 12 eser bıraktı.

BODRUM Dans Kulübü Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi’nin (BDK) Avrupa Komisyonu Erasmus Plus Gençlik Programı’nın hibe desteğiyle yürüttüğü ’Yaratıcılığını Keşfet’ isimli gönüllü projesi kapsamında sanatsal bir çalışmaya imza attı.

cennet koyu 2 - Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

Yunanistan, Litvanya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, İtalya, İspanya, Portekiz, Ermenistan ve Rusya’dan proje için Bodrum’a 30 genç gitti.

cennet koyu 3 - Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

DOĞAL MALZEMELERDEN YAPTILAR 
Geri dönüşüm, yemek atıkları ve plastik kullanımını azaltmak için çalışmalar yürüten gençler, 17 gün boyunca eğitim aldı.

cennet koyu 4 - Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

Gençler eğitimin ardından yeşille mavinin buluştuğu doğa harikası Cennet Koyu’ndaki doğal malzemeleri kullanarak; dev koza, petek, suyun içinde rakam, taşlardan çeşitli şekiller gibi 12 eser yaptı. Birbirinden farklı eserler, koyun çeşitli noktalarında sergilenmeye başlandı.

cennet koyu 5 - Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri
cennet koyu 6 - Cennet Koyu’nun Avrupalı eserleri

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/cennet-koyunun-avrupali-eserleri-41160908

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/u7337956/public_html/wp-content/themes/geoit/comments.php on line 24