1. Ana Sayfa
  2. Doğa
  3. Kuruçeşme sahilinde çevre kirliliği

Kuruçeşme sahilinde çevre kirliliği

Kuruçeşme sahilinde çevre kirliliği

Çevre kirliliği hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor; parklarda, yeşil alanlarda ve sahillerde. Çevre kirliliğinin yaşandığı noktalardan biri de İstanbul’un göz bebeği Kuruçeşme sahili. CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Güngör Yılmaz, sorunun kaynağını Doğal Hayatı Koruma Vakfı İletişim Müdürü Tolga Yücel’le konuştu.

Tahta kaşık, ananas, top ve daha niceleri. Hepsi çöp. Hepsi İstanbul Boğazı’nda yüzüyor. Ve o güzel manzarayı gölgeliyor. Belediye tarafından hemen her sabah temizlense de bu görüntünün önüne geçilemiyor. Peki, bu kadar çöp nereden geliyor? Denizcilere göre çöpün kaynağı denizciler ve işletmeler.

Boğazdaki görüntü aslında sadece bir örnek. Yeşil alanlardaki manzara da daha farklı değil, sahil beldeleri de. O kirliliğinin önüne geçilmezse, günün birinde denizden gelen iyot kokusu yerine çöp kokusu soluyup, çöp deniziyle boğuşmak zorunda kalacağız.

Kaynak: https://www.cnnturk.com/video/turkiye/kurucesme-sahilinde-cevre-kirliligi

Yazar Hakkında

Yeşil Kumbara

Yeşil Kumbara projesi katı atıkların ayrıştırılması ve ekonomiye geri kazandırılması mottosuyla çalışmaktadır. Devlet desteği ile yürütülmesi hedeflenen proje ekonomi için kalkınma projesidir.

Yorum Yap